ID2023_093
Venetoklaks (Venclyxto) - Indikasjon VII
Forslag
Anmodning_ID2023_093 (PDF) (publisert 28.09.2023)
Innspill fra fagperson (PDF) (publisert 11.09.2025)
Bestillerforum for nye metoder 11.12.2023
Beslutning
En hurtig metodevurdering (løp C) med en kostnad-nytte-vurdering gjennomføres ved Statens legemiddelverk for venetoklaks (Venclyxto) i kombinasjon med anti-CD20-antistoff til behandling av voksne pasienter med tidligere ubehandlet kronisk lymfatisk leukemi (KLL) og som ikke har del(17p)/TP53 eller del(11q). Et prisnotat utarbeides av Sykehusinnkjøp HF, LIS.
Protokoll og sakspapirer fra Bestillerforum for nye metoder (11.12.2023) finner du her, se sak 185 -23.
Metodevurdering
Generell informasjon
Et oppdrag regnes som ferdigstilt når både metodevurdering og tilhørende prisnotat foreligger. Bestillerforum utkvitterer dokumentene før de publiseres. Gjennom utkvitteringen godkjenner Bestillerforum at oppdraget er tilfredsstillende besvart.
Arbeidet med metodevurderingen starter først. Sykehusinnkjøp HF trenger metodevurderingen i arbeidet med prisnotatet. Når både metodevurdering og prisnotat er mottatt og utkvittert, sendes dokumentene til de fire regionale helseforetakene (RHF-ene) som forbereder saken til beslutning.
Status (04.09.2025)
Oppdraget (metodevurdering og prisnotatet) er utkvittert av medlemmene i Bestillerforum for nye metoder og dokumentene ble 04.09.2025 sendt til de fire regionale helseforetakene (RHF-ene) for forberedelser til beslutning
Metodevurdering ID2023_093 (PDF) (publisert 05.08.2025)
Prisnotat publiseres når beslutning foreligger
Eventuelle henvendelser og innspill kan sendes til sekretariatet for Nye metoder som koordinerer og videresender spørsmål og svar.
Hvilke saker som kommer opp på kommende møte i Beslutningsforum for nye metoder blir klart cirka en uke i forkant av hvert møte. Agendaen publiseres da som nyhetssak på forsiden på nyemetoder.no.