Vi anbefaler at du alltid bruker siste versjon av nettleseren din.
logo Nye metoder

ID2023_102

Risankizumab (Skyrizi) - Indikasjon IV

Behandling av voksne pasienter med moderat til alvorlig aktiv ulcerøs kolitt som har hatt utilstrekkelig respons, mistet respons eller er intolerante mot enten konvensjonell behandling eller et biologisk legemiddel eller Janus Kinase (JAK)-hemmere
Beslutning foreligger

Forslag

Sendt inn
02.11.2023
Sendt inn av
Leverandør
ID-nummer
ID2023_102

Bestillerforum for nye metoder (18.11.2024)

Leverandøren har valgt å ikke lansere den styrken av risankizumab (Skyrizi) som er nødvendig til behandling av ulcerøs kolitt i Norge.

Beslutning

Bestillerforum for nye metoder avbestiller oppdraget. Saken sendes til de regionale helseforetakene som forbereder saken til beslutning.

Protokoll og sakspapirer finner du i møtearkivet "Møter i Bestillerforum", se Bestillerforum for nye metoder 18.11.2024, sak 177-24.

***

​Anmodning_ID2023_102 (PDF) (publisert 02.11.2023)

Beslutning i Bestillerforum for nye metoder (12.02.2024)

Prisnotat utarbeides ved Sykehusinnkjøp HF for risankizumab (Skyrizi) til behandling av voksne pasienter med moderat til alvorlig aktiv ulcerøs kolitt som har hatt utilstrekkelig respons, mistet respons eller er intolerante mot enten konvensjonell behandling eller et biologisk legemiddel eller Janus Kinase (JAK)-hemmere.

Protokoll og sakspapirer finner du i møtearkivet "Møter i Bestillerforum", se Bestillerforum for nye metoder 12.02.2024, sak 026-24.

 

 

 

Metodevurdering

Oppdrag gitt
12.02.2024
Type
Prisnotat
Utreder
Sykehusinnkjøp HF

Beslutning

Beslutning tatt
09.12.2024
Ansvarlig
Interregionalt fagdirektørmøte

Beslutning interregionalt fagdirektørmøte (09.12.2024)

  1. Fagdirektørmøte tar til orientering at ID2023_102 Risankizumab (Skyrizi) til behandling av voksne med moderat til alvorlig aktiv ulcerøs kolitt som har hatt utilstrekkelig respons, mistet respons eller er intolerante mot enten konvensjonell behandling eller et biologisk legemiddel eller Janus Kinase (JAK)-hemmere
     er avbestilt av Bestillerforum. 
  2. Legemidlet skal ikke benyttes til den aktuelle indikasjonen
  3. De regionale fagdirektørene åpner for at det fortsatt kan innvilges enkeltpasientunntak for pasienter med den infantile formen av Pompes sykdom (ID2024_067)
  4. Beslutningen legges frem som referatsak i Beslutningsforum og fagdirektørmøte ber om at beslutningen oversendes Nye metoder  

Beslutningen er referatført i Beslutningsforum for nye metoder 20.01.2025. Les mer om saksgrunnlag og beslutning i sakspapirer og protokoll fra Beslutningsforum for nye metoder 20.01.2025 under sak 017-2025.